Strona internetowa wsi Komorów

Podtarnowska miejscowość w Gminie Wierzchosławice
Aktualności U nas w Komorowie Wędkarstwo

Piszą o nas w Temi – „Znowu łowią w Komorowie”

Piszą o nas w Temi – „Znowu łowią w Komorowie”

stawy_komorow119 marca 2014 r. w tarnowskim Temi można znaleźć ciekawy artykuł o komorowskich stawach. Pan Rafał Kubisztal pisze o pracach jakie wykonane zostały przy stawach w roku 2013.

„Reaktywować stawy przy Dunajcu postanowili sami wędkarze. Uzyskali zgodę gminy Wierzchosławice na zrobienie porządków i zabrali się do pracy. Usunęli większe przeszkody, które ograniczały dostęp do wody, oraz zrobili 130 nowych i odpowiednio zabezpieczonych przed zniekształceniem stanowisk wędkarskich. Wytyczyli też i utwardzili wewnętrzne drogi nawet do tych cypli, które w zasadzie nigdy wcześniej nie były dostępne dla zmotoryzowanych. Nad wodą są prowizoryczne parkingi dla samochodów”.

Prace przy stanowiskach wykonano głownie w tzw. Komorowie II (drugi przejazd), w niewielkim stopniu również przygotowano miejsca dla wędkarzy na Komorowie I (przejazd pierwszy). Komorów III, który jest najpłytszą częścią akwenu Komorów, wymaga najpierw odmulenia, które wraz ze zwiększoną liczbą wylewów Dunajca wypłycało zbiorniki. Nie zmienia to faktu, że duża ryba również tutaj żeruje i „czeka” na wyłowienie.

Komorów III „Jest dość płytki ze względu na zamulenie spowodowane powodziami, więc najpierw należałoby go pogłębić. Są w nim jednak równie ładne ryby i wędkarze ani myślą stawiać krzyżyka na tym stawie. Zapewniają że wkrótce jakiś pomysł na przywrócenie do życia trzeciego Komorowa też wymyślą i go zrealizują”.

Przez ostatnie lata stawy w Komorowie nie były nękane powodziami, więc i ryba, która została wpuszczana w nich została. PZW postanowił, że znów nasze stawy będą zarybiane dużą wymiarową rybą a oprócz tego podrosły inne gatunki ryb takie jak: leszcze, karaś, amur. Jest u nas również dużo drapieżnika, zwłaszcza szczupaka.

Oprócz atrakcyjnych ryb w Komorowie można spotkać, jak mówi dyrektor biura Zarządu Okręgu PZW w Tarnowie, Krzysztof Zalewski, wiele „…rzadkich oraz niezwykłych gatunków zwierząt i ptaków…”

Tarnowski okręg wędkarski liczy ok. 4500 członków i liczba ta systematycznie co roku rośnie. W Komorowie odbywa się wiele zawodów organizowanych przez różne koła wędkarskie. Oprócz stawów w Komorowie wędkować można w takich zbiornikach wodnych PZW Tarnów jak: Niwka, Radłów, Olszyny, Kantoria, Roztoka i w rzekach Dunajec, Biała, Ropa, Wisła.

Pełny artykuł pt. „Znowu łowią w Komorowie” w najnowszym wydaniu TEMI.

źródło: TEMI (19.03.2014)

kk076072 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *