Strona internetowa wsi Komorów

Podtarnowska miejscowość w Gminie Wierzchosławice
Aktualności Ludzie i ich pasje Wędkarstwo

Zawody spinningowe PZW Azoty Tarnów

W dniu 1 maja jak co roku, nad zbiornikami w Komorowie zebrali się spinningiści z całego okręgu tarnowskiego i nie tylko którzy wzięli udział w Spinningowym Pucharze Szczupaka organizowany przez Koło PZW Azoty Tarnów. Tradycją Koła PZW Azoty stało się że sezon szczupakowy otwierać właśnie 1 maja w Komorowie oraz na odcinku Dunajca od Ostrowa, aż do Bobrownik Małych. Tym razem w zawodach wzięło udział 55 osób z kół Azoty Tarnów, Troć 38, Proszowice, Kleń Strzyżów, Okoń Bolesław, Zębaty Bochnia, ZM Tarnów, w tym 4 juniorów i jedna kobieta.

Zasada która panuje na tych zawodach już od 10 lat to zasada: zwycięży wędkarz, który złowi największego – najdłuższego szczupaka. W tej kwestii padł rekord bo zwycięzca Misiaszek Sebastian z koła Azoty Tarnów złowił pięknego 82cm szczupaka. Drugie miejsce zajął Ordyczyński Mateusz również z koła Azoty Tarnów łowiąc szczupaki 79cm i 60cm. Na najniższym stopniu podium uplasował się Sysło Grzegorz z koła Troć 38 – szczupak 70cm. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami oraz bonami podarunkowymi. Małe pamiątkowe puchary otrzymali wszyscy 4 juniorzy.  Łącznie wędkarze upolowali 14 punktowanych szczupaków, jednego klenia oraz jednego bolenia.

W zawodach wzięli udział mieszkańcy Komorowa: Robert Suda, Piotr Naklicki i Piotr Rzepski.