Strona internetowa wsi Komorów

Podtarnowska miejscowość w Gminie Wierzchosławice
Aktualności KGW Komorów

Las w szkle – warsztaty KGW Komorów

„Przyroda od zawsze była bliska człowiekowi – jesteśmy w końcu jej częścią. Pomimo iż z biegiem wieków i rozwojem cywilizacji człowiek oddalił się od natury, wciąż nie może bez niej żyć. Symbolem natury jest zieleń. Aby zawsze być w kontakcie z naturą, możemy tę zieleń zakląć w szklany słoik, który wzbogaci nasze wnętrza, wprowadzając do nich równowagę i harmonię”

Las w szkle jest to ogólna nazwa dla kompozycji roślinnych zawartych w szklanym pojemniku. Może być on otwarty bądź zamknięty. W kompozycji zamkniętej tworzony jest unikalny, odizolowany mikro-ekosystem. 

Warsztaty zorganizowane 17 października 2021r. przez KGW Komorów miały na celu przybliżyć formę kompozycji jaką jest Las w szkle. Dzięki temu poznaliśmy nową technikę wykonywania ozdób dla domu ale również spędziliśmy miłe popołudnie. Pani prezes KGW Komorów Barbara Knapik „Dziękuje za uczestnictwo w dzisiejszych warsztatach , piękne popołudnie , wspólne spędzony czas , a efekty waszych praca cudowne , niech ten las przypomina o pięknych chwilach w naszym KGW i ozdabia wasze domy”

Warsztaty prowadzone były przez panią Magdalenę płoskonkę Pracownia Florystyczna MP. 

Źródło:

https://www.facebook.com/magplo/

https://www.facebook.com/Ko%C5%82o-Gospody%C5%84-Wiejskich-w-Komorowie-132775140931799

https://laswszkle.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *