Strona internetowa wsi Komorów

Podtarnowska miejscowość w Gminie Wierzchosławice
Aktualności Wędkarstwo

Zawody spinningowe – relacja

W niedzielę 11 października 2020 r. na stawach w miejscowości Komorów i na rzece Dunajec odbyły się otwarte towarzyskie zawody spinningowe o Puchar Koła PZW Azoty Tarnów i FISH Wędkarstwo – Zoologia. Już z samego rana w kierunku naszych stawów zmierzała duża liczba wędkarzy. Pogoda nie rozpieszczała, ponieważ było zimno i padało lecz mimo wszystko na zawodach stawiła się liczna grupa sympatyków wędkowania. Mówi prezes PZW Tarnów Marek Leśniewski:

„Zanosiło się na rekordową frekwencję, gdyż zapisanych było aż 83 zawodników! Niestety okazało się, że kilkunastu z zapisanych wystraszył padający od rana deszcz. Pogoda rzeczywiście była paskudna i już przy rozkładaniu bazy można było dobrze przemoknąć. Mimo tak złych warunków na starcie i tak stawiła się największa w tym roku ilość wędkarzy, bo aż 68, do rekordu zabrakło tylko 7 więcej. Dla wszystkich na rozgrzewkę była przygotowana gorąca kawa i pączki na uzupełnienie cukru. Po odprawie spinningiści udali się na pięciogodzinne łowy”

Komorów reprezentowało kilku zapalonych wędkarzy: Andrzej Szczepański, Janusz Szczepański, Robert Suda, Piotr Naklicki, Piotr Rzepski jednak nie odnotowali tego dnia dużych ryb.

Złowiono 14 szczupaków oraz 18 okoni. Zwycięzcą został  Wojciech Siedlik z koła PZW Azoty Tarnów, który złowił 2 szczupaki, w tym największego w zawodach o długości 84 centymetrów. Drugą pozycję wywalczył Karol Kozioł z koła Kleń Strzyżów, a trzecie miejsce zajął Dawid Duszyński z koła PZW Azoty Tarnów.

Prezes PZW Marek Leśniewski: „Pierwsza trójka otrzymała pamiątkowe puchary, pierwsza szóstka pamiątkowe dyplomy, a dzięki hojności FISH Wędkarstwo – Zoologia pierwsza dziesiątka została nagrodzona bonami wartościowymi. Nagrodzono również Tomasza Ciochonia za największego okonia 33 cm. Atrakcją było również losowanie wśród wszystkich uczestników bardzo łownych, ręcznie wykonywanych „kogutów” wykonanych i ufundowanych przez kolegę Zbigniewa Oczoś. Dziękujemy wszystkim za wytrwałość, cierpliwość i super atmosferę, zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez koło wędkarskie Azoty Tarnów”.

Fotorelacja:

fot: Kamil Kołodziej, Marek Leśniewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *