Strona internetowa wsi Komorów

Podtarnowska miejscowość w Gminie Wierzchosławice
Aktualności Nasza Wieś Różności

Plac Zabaw w Komorowie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W 2012 jesienią został oddany do użytku plac zabaw zlokalizowany obok Domu Ludowego w Komorowie. Został on wybudowany dzięki projektowi współfinansowanemu przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Dzieci mają do dyspozycji szereg urządzeń, w które plac zabaw został wyposażony. Są to: zjeżdżalnia z ruchomym przejściem, dwie huśtawki, bujaki na sprężynie, piaskownica, karuzela, huśtawka wagowa oraz łańcuchowy zestaw do wspinaczki. Wszystkie elementy placu są bezpieczne, odporne na warunki atmosferyczne oraz na pomysłowe zabawy najmłodszych. Oprócz placu zabaw wybudowano również boisko sportowe o betonowej nawierzchni do gry w siatkówkę, które zostało wyposażone przez Radę Sołecką w siatkę i piłki do gry. Najmłodsi od wczesnych godzin rannych spędzają czas użytkując plac zabaw, a wieczorami młodzież urządza mecze siatkarskie. Boisko siatkarskie i plac zabaw oddziela szeroka ścieżka wykonana z kostki brukowej (na końcach której znajdują się ławki), skąd można obserwować swoje pociechy i przy okazji się zrelaksować. Całość terenu jest ogrodzona drewnianym płotkiem.

Porządku na opisywanym terenie strzeże REGULAMIN gdzie na czerwono jest napisane:

„Plac zabaw ma służyć wypoczynkowi naszych najmłodszych. Starajmy się aby zabawa nie była zmącona wypadkami, spowodowanymi nieprzemyślanymi działaniami. Zadbajmy o to, aby plac zabaw służył jako miejsce zabaw i wypoczynku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *