Strona internetowa wsi Komorów

Podtarnowska miejscowość w Gminie Wierzchosławice
Aktualności KGW Komorów

Noc Świętojańska

W dniu 15 czerwca 2019r. Koło Gospodyń Wiejskich w Komorowie po raz kolejny przygotowało kolejne super wydarzenie aktywizujące mieszkańców Komorowa i nie tylko. Ognisko Świętojańskie połączone z plecieniem wianków, prelekcją na temat ziół i biesiadą przy ognisku przyciągnęło pod Dom Kultury w Komorowie wiele osób.

Pani Prezes KGW Komorów Barbara Knapik: „Z inicjatywy KGW w Komorowie, dzisiaj spotykamy się by spędzić wspólnie sobotnie popołudnie, przybliżyć zastosowanie ziół, wyplatać piękne wianki z kwiatów, które zostały przygotowane przez nasze Koło, bowiem wyplatanie wianków to czynność, którą kochają dziewczęta na całym świecie. Umiejętności przekazywane z pokolenia na pokolenie zbliżają nas do natury, stwarzają okazję do poznawania mocy ziół i uroku polnych kwiatów. Wyplatanie wianków relaksuje, umila czas i odpręża”.

Cała impreza rozpoczęła się od tzw. gry terenowej „Poszukiwanie kwiatu paproci” przygotowanej przez Agnieszkę Naklicką.  Każdy miał okazję zmierzyć się z łamigłówkami matematyczno – przyrodniczymi z tradycją i historią w tle. Po wykonaniu wianków można było poczęstować się potrawami i smakołykami przygotowanymi przez członków KGW Komorów. Biesiada ogniskowa przy wtórze akordeonu i gitary była możliwa dzięki Klubu Seniora Przystań i Ewy Więcek. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz oraz Radny Gminy Wierzchosławice Zbigniew Suda. Nad całością imprezy czuwała Pani prezes KGW – Barbara Knapik. 

„W imieniu Zarządu, pragnę gorąco podziękować za cały trud w przygotowywaniu tak pysznego menu. To właśnie nasz miłe Panie i sympatyczni Panowie z KGW są sprawcami, tych pięknych zapachów roznoszących się od kilki dni w okolicy. Po raz drugi, bezinteresownie, KGW z Komorowa przygotowało wszystko to, co można dzisiaj skosztować. Dziękuje za poświęcony czas i profesjonalizm. Życzę dużo sił, zdrowia i realizacji nowych pomysłów”

fotorelacja:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *