Strona internetowa wsi Komorów

Podtarnowska miejscowość w Gminie Wierzchosławice
Aktualności Historia

Działalność Domu Kultury w Komorowie lata 84 -86 – kronika

Działalność Domu Kultury w Komorowie lata 84 -86 – kronika

kronikaDzięki uprzejmości p. Jaroszów z Komorowa, którzy robiąc porządku w swoim domu natknęli się na „Kronikę Domu Kultury”, możemy wszystkim zaprezentować karty historii z lat 84-86 i wydarzenia jakie miały miejsce wtedy w Komorowie. Prawdopodobnie „kronika” prowadzona była przez kilka osób, które dokumentując datę oraz liczbę uczestników, ilustrowali każdą stronę kroniki opisując  w niej wydarzenia takie jak: Dzień Matki, 1 Maja, występy teatru, zabawy taneczne, kino objazdowe itp. Ponieważ strony kroniki były bardzo zniszczone (co można zaobserwować na pierwszym skanie w poniższej galerii) postanowiliśmy je „odnowić” i zaprezentować na naszej stronie. Niektóre ze stronic kroniki były przedarte lub brakowało w nich przyklejonych elementów, niestety nie wszystko udało się zrekonstruować.  Warto zwrócić uwagę, że kronika była systematycznie kontrolowana przez Inspektorów Kulturalno Oświatowych (p. Ewa Skórska).

Można zauważyć przeglądając stronice kroniki, że w naszym Komorowie działo się bardzo wiele. Zwłaszcza młodzież udzielała się angażując się w wiele ciekawych projektów nie tylko artystycznych.

Może jeszcze ktoś z was posiada takie dokumenty na strychu lub w innym miejscu? Może ktoś posiada informacje o dawnej działalności obecnego Domu Kultury w Komorowie? Może udałoby się nam wspólnie odtworzyć historię z działalności klubu. Zapraszamy do współpracy!!!

Kontaktować można się z nami przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio przed adresy mailowe: komorownetpl@gmail.com lub komorowies@gazeta.pl.

Galeria kroniki:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *