Strona internetowa wsi Komorów

Podtarnowska miejscowość w Gminie Wierzchosławice
Aktualności Galerie U nas w Komorowie

Dożynki Sołeckie część 2 – Komorów 2013 – fotorelacja

dożynki plakatDożynki Sołeckie – Komorów 2013

15 i 25 sierpnia w naszej miejscowości odbyły się dożynki sołeckie. Był to powrót do wieloletniej tradycji sprzed 1985 roku kiedy to ostatni raz dziękowaliśmy Bogu za obfite plony. Powrót do tej tradycji świadczy o integracji społeczności. Nasze dożynki rozpoczęliśmy kolorowym korowodem do kościoła parafialnego w Rudce na mszę Świętą, gdzie nastąpiło poświęcenie wieńców dożynkowych oraz w podziękowaniu za 25 – letnią posługę kapłańską proboszczowi ofiarowany został wieniec wykonany przez mieszkańców wsi Komorów.

25 sierpnia na terenie Domu Kultury w Komorowie odbyła się druga część dożynek. Gości przywitał Komendant OSP Komorów. Z rąk radnego Zbigniewa Sudy sołtys wsi Komorów Józef Kwapniewski otrzymał bochen chleba, który obiecał dzielić sprawiedliwie tak, aby nikomu go nie zabrakło. Zastępca Wójta Gminy Wierzchosławice Zbigniew Radoń otrzymał z rąk sołtysa wieniec dożynkowy.

Przybyłym gościom czas umilały zespoły:  Zespół Pieśni i tańca „Swojacy” oraz Zespół folklorystyczny „Kumotry”. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Mogły one skorzystać z udostępnionych przez panią Agnieszkę Naklicką wierzchowców (OJK Komorów). Zaś o nasze podniebienia zadbał obficie zaopatrzony bar prowadzony przez panią Władysławę Niedojadło.

Tradycją jest, że każde dożynki kończą się zabawą taneczną. Tak było i u nas. W świetnych nastrojach bawiliśmy się do białego rana.

Zapraszamy na fotorelację.

Tekst: Natalia Kania


Zdjęcia: Natalia Kania


Zdjęcia: Łukasz Kania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *