Strona internetowa wsi Komorów

Podtarnowska miejscowość w Gminie Wierzchosławice
Aktualności KGW Komorów

Dożynki Gminne 2019

Dożynki Gminne 2019

w dniu 18 sierpnia 2019 r. w gminie Wierzchosławice odbyły się Dożynki Gminne. Kolorowe wozy przywiozły wieńce i grupy dożynkowe do Kościoła. Na czele korowodu przemieszczającego się po uroczystej mszy świętej, która odbyła się w kościele parafialnym w Wierzchosławicach do Centrum Kultury Wsi Polskiej stali: Starostowie Dożynek oraz Wójt Gminy Wierzchosławice – Andrzej Mróz wraz z małżonką. W Gminnym Centrum Kultury, gdzie odbyła się część konkursowa oraz zapowiedziane występy nastąpiło uroczyste przekazanie i pokrojenie chleba przez Starostów oraz Gospodarza Dożynek – Wójta Gminy Wierzchosławice.

Wśród kolorowych wozów, które sunęły po drogach był również pięknie przystrojony wóz z Komorowa. Na wozie powożonym przez Dariusza Leśniaka i Jacka Barana przemieszczała się reprezentująca w tym dniu Komorów  grupa osób z Koła Gospodyń Wiejskich. Za wozem za pomocą samochodu strażackiego przemieszcza się wieniec dożynkowy, który wykonany został przez członków Koła Gospodyń Wiejskich w Komorowie i Radnego Gminy Wierzchosławice Zbigniewa Sudy. KGW Komorów na czele z Panią prezes Barbarą Knapik i Zbigniewem Sudą prezentował wieniec podczas mszy Świętej jak i w Centrum Kultury Wsi Polskiej.  Ekipa z Komorowa zaprezentowała się wyśmienicie, prezentując nowoczesny styl jak również oryginalne przyśpiewki:

„Zboża już zebrane, wieniec upleciony         Teraz człowiek może być zadowolony                 oj dana, oj dana, oj dana, oj dana                 Teraz człowiek może być zadowolony”

„Nasz wieniec jest cudny, pełen jarzębiny Przecież go robiły śwarniutkie dziewczyny oj dana, oj dana, oj dana, oj dana     Przecież go robiły śwarniutkie dziewczyny”

 

Jury w składzie Aleksandra Wróbel, Iwona Skicka oraz Halina Machel-Gaura zadecydowało że: w kategorii wieńca nowoczesnego wygrywa wieniec dożynkowy wykonany przez KGW z Sieciechowic, a   w kategorii wieńca tradycyjnego zwycięża wieniec z Rudki wykonany przez KGW „Nad Stawem”.

Nasz wieniec został wyróżniony. Wójt docenił wkład i zaangażowanie KGW Komorów w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych wyrażając swoje zadowolenie podczas trwania dożynek jak również przy wręczeniu upominkowych podziękowań podczas sesji Rady Gminy Wierzchosławice:

„Za nami Dożynki Gminne A.D. 2019, uroczystość w której dziękowaliśmy rolnikom za ich ciężka pracę, za ich trud, za ich plony i za owoce ich pracy, które nam dostarczali ….. To grupy wieńcowe przygotowując wspaniałe wieńce … to grupy wieńcowe które ośpiewując wieńce dawały wspaniałe koncerty. … niektóre ich występy były tradycyjne, były też występy całkowicie dowolna twórczość. Tu akurat mój rodzinny Komorów bardzo mi się podobał ….. Dzisiaj chciałbym Wam za to serdecznie podziękować. To Wasza praca Wasze zaangażowanie dało ten efekt że Dożynki było godnie zorganizowane…”

 

Przy budowie wieńca ciężko pracowali: Bysiek Maria, Brońska Maria, Bysiek Danuta, Kania Helena, Stanisława Muniga, Edyta Rzepska, Barbara Knapik, Aneta Mitera, Kinga Choczyńska, Katarzyna Kosman, Małgorzata Biała, Ewelina Stec, Zbigniew Suda.

Krótka fotorelacja :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *