Strona internetowa wsi Komorów

Podtarnowska miejscowość w Gminie Wierzchosławice
Aktualności

Aktywnie charytatywnie

Jak co roku na terenie naszej gminy odbywa się akcja „Aktywnie Charytatywnie”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice. W tym roku wsparcie otrzyma SOSW Wierzchosławice – Dwudniaki.

SOSW Wierzchosławice – Dwudniaki jest Ośrodkiem dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną: w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, ze sprzężeniami, np. zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Działają od 1973 roku. Podopiecznymi Stowarzyszenia są uczniowie i absolwenci Ośrodka oraz ich rodziny.

Akcja polega na licytacji rzeczy przekazanych przez różne instytucje jak i osoby prywatne. Organizowanych jest również w tym czasie wiele innych wydarzeń takich jak: kiermasz ciast, bieg wirtualny czy akcja typu „Sianko dla każdego”. Dochód ze wszystkich tych akcji  przeznaczony jest na wsparcie SOSW Wierzchosławice – Dwudniaki.
 
W tych wszystkich wydarzeniach aktywnie biorą również udział mieszkańcy Komorowa na czele z członkami Stowarzyszenia Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice tj. Katarzyną Tybon czy Anną Kuczerą. Aktywnie włączyły się w to dzieło dobroci również panie z Koła Gospodyń Wiejskich (upieczone ciasto ofiarowały: Anna Kania, Edytka Rzepska, Katarzyna Kosman, Katarzyna Tybon, Stanisława Czernecka, Małgorzata Biała, Agnieszka Kwiecień, Maria Brońska, Barbara Knapik) oraz OSP Komorów (sianko i jemioła przygotowane zostało i rozprowadzane przez: druhów – Bartosz Bartnik, Piotr Bysiek, Kamil Burnagiel, Grzegorz Płanik, Łukasz Molczyk oraz mieszkańców –  Małgorzata Biała, Agnieszka Kwapniewska, Jakub Tybon, Julia Kwapniewska, Hanna Kwapniewska, Sławomir Kwapniewski, Karol Kwapniewski, Barbara Knapik. Przygotowane ciasta sprzedały się bardzo szybko a w akcję „Sianko dla każdego” włączyli się nie tylko mieszkańcy Komorowa ale również mieszkańcy całej gminy. Wszystko odbyło się przy wsparciu sołtysa Grzegorza Sudy oraz Komendanta Gminnego Andrzeja Pitnera. 

Akcja trwa nadal. Od momentu uruchomienia aukcji zebrano już kwotę ponad 14 000zł. Każdy kto chciałby wesprzeć akcję może to zrobić tutaj: 

https://www.facebook.com/Aktywni-Charytatywni-1969912629998703/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *